Vídeňská káva chutnala nejvíce našim

13.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-13T18:11:02 --> <p>Druhým dnem pokračoval včera na vídeňském velodoromu International Bahnmeeting, závod zařazený do druhé kategorie UCI, na pořadu byl sprint a keirin.</p>

Na start kvalifikace sprintu nastoupili stejně jako včera dráhaři z České republiky, Slovenska, Ruska, Itálie, Německa, Polska a Rakouska, celkem 40 jezdců. Jejím vítězem se stal Polák Kwiatkovski, který ujel 200 metrů za 10,267, druhý byl Tomáš Bábek (10,460), třetí Denis Špička (11,460), pátý Adam Ptáčník (10,547). Závod byl záležitostí jezdců Dukly Brno, když se mezi vítězného Špičku a třetího Ptáčníka vklínil Polák Zielinski.

V keirinu se přímo do finále probojovali šestý z letošního juniorského MS v keirinu Karel Matějka (Dukla Brno), dále Tomáš Bábek a z opravné jízdy Filip Ditzel. Zvítězil Ital Cecci, Bábek obsadil druhé a Ditzel páté místo, Matějka byl při své premiéře mezi muži pátý v malém finále. Úspěch jezdců Dukly Brno završil prvním místem v bodovačce juniorů Michal Mráček.