Úvod » Zprávy » Bleskovky » První MTB marathon roku 2010 za námi
Bleskovky

První MTB marathon roku 2010 za námi

Zhruba 170 závodníků se postavilo na startovní čáru závodu Winter Okolohradce, aby zahájili Cyklomaraton Tour 2010, třetí ročník série závodů pro amatéry i profesionály.

Místem startu se stala louka u rybníka Biřička na okraji Hradce, kde ve vyhřívaném stanu vítal závodníky ředitel závodu Tomáš Pavel a pak je také osobně vyslal na 20 km dlouhý okruh, který někdo jel jednou a někdo dvakrát. „Winter Okolohradce je vlastně takový test a podle zájmu závodníků vidíme, že je úspěšný,” pochvaloval si Pavel a dodal: „Založili jsme tím novou tradici, ve které budeme za rok určitě pokračovat.”

Kromě 170 amatérů bylo na startu i plno známých jmen jako třeba bývalý mistr republiky Martin Horák, reprezentant Tomáš Vokrouhlík, cyklokrosař Zdeněk Mlynář, kvadriatlonový reprezentant a vítěz Světového poháru Leoš Roušavý, Franta Žilák chystající velký comeback na tratě triatlonové Xterry nebo úřadující mistr republiky v maratonu i půlmaratonu a v roce 2009 vítěz 22 závodů horských kol Jan Hruška.

Dalo se očekávat, že právě Zdeněk Mlynář bude z probíhajících cyklokrosů nejvíce rozjetý a bude bojovat o nejvyšší příčku, ale po prvním okruhu to bylo jinak. V čele jela asi patnáctičlenná skupinka závodníků, kteří si trať nevědomky zkrátili a museli být později penalizováni. Až za nimi jel s odstupem právě Mlynář a v kontaktu s větší skupinkou jezdců i Vokrouhlík a Horák. Ve druhém okruhu se přesto podařilo těm nejlepším asi desetiminutovou ztrátu dojet a probojovat se na medailové pozice.

Zajímavý boj o vítězství na promrzlé trati komplikovalo několik nebezpečných míst, kde nebyla nouze ani o pády. Jelo se například i přes mělký brod nebo úzkou lávku nad vodou. „Byla to zábavné, ještě bych jela i třetí okruh,” povídala v cíli jedna z žen, kterých bylo v neděli na startu několik. Ostatní si také vesměs pochvalovali. „Bylo to neskutečně rychlé, ale přesto dost náročné,” říkal například v cíli čtvrtý muž delšího závodu Petr Sulzbacher.

Roli favorita potvrdil a startovní číslo 1 si pro další závod udržel Zdeněk Mlynář reprezentující tým Max Cursor. Těsně druhý dojel Tomáš Vokrouhlík následován Martinem Splítkem. Nejlepší ženou byla Lenka Křížová. Na krátké trati pak zabodoval Tomáš Kalojíros z Tombike.cz, když ve finiši předstihl Michala Pavlíka. Pro třetí místo si dojel s menší ztrátou Jan Písko a mezi ženami vyhrála Radka Splítková.

Cyklomaraton Tour bude v roce 2010 třináctidílná série závodů okolo velkých měst, která odstartuje už koncem března na Kunětické hoře u Pardubic a bude pokračovat do října napříč celou Českou Republikou. Další podrobnosti o závodech, přihláškách a pravidlech najdete na www.cyklomaratontour.cz.

Petr Mach/Xstream.cz
Foto: Pavel Pešek

Výsledky Winter Okolohradce 2010 na 40 km:

  • 1. Zdeněk Mlynář (Max Cursor) 1:29:39
  • 2. Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Team) 1:29:47
  • 3. Martin Splítek (KED Cyklomax) 1:32:55,
  • 4. Petr Sulzbacher (Giant Pítrs Bikes) 1:34:43
  • 5. Martin Horák (KED Cyklomax) 1:35:48
  • 6. Daniel Veselý (Scott Scania Team Kolín) 1:37:10
  • 7. Jan Hruška (Volvo Auto Hase) 1:40:09
  • 8. František Žilák (Rock Machine – Cyklomax XTri) 1:40:09
  • 9. Jan Novota (Fun Bike Ústí nad Labem) 1:40:23
  • 10. Martin Katera (Stalak Rychnov n. K.) 1:41:05

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře