Úvod » Zprávy » Bleskovky » Od Armstronga až po Caspera
Bleskovky

Od Armstronga až po Caspera

„Lanterne Rouge“, francouzsky červená lucerna. Tímto označením je počastován vždy ten, kdo si musí v pelotonu svítit na cestu, tedy úplně poslední muž výsledkové listiny Tour de France. Tím byl letos Jimy Casper (La Francaise des Jeux). Přinášíme kompletní celkové výsledky, tedy umístění všech 144 cyklistů, kteří ze 198 borců na startu v Dunkerque před třemi týdny dojeli až do Paříže, včetně dílčích soutěží (vrchařská, bodovací, týmů). Obsáhlou reportáž z letošní TdF si můžete přečíst v tištěném časopise Velo 9/01, který vychází přesně 30. srpna.

Konečné výsledky Tour de France 2001

  1. ARMSTRONG Lance (USA), U.S. Postal Service, 86:17:28 h.
  2. ULLRICH Jan (Něm.), Deutsche Telekom –6:44
  3. BELOKI Joseba (Šp.), O.N.C.E. –9:05
  4. KIVILEV Andrei (Kaz.), Cofidis –9:53
  5. GONZALEZ GALDEANO Igor (Šp.), O.N.C.E. –13:28
  6. SIMON Francois (Fr.), Bonjour –17:22
  7. SEVILLA Oscar (Šp.), Kelme –18:30
  8. BOTERO Santiago (Kol), Kelme –20:55
  9. SERRANO Marcos (Šp.), O.N.C.E. –21:45
  10. BOOGERD Michael (Niz.), Rabobank –22:38
  11. ROUS Didier (Fr.), Bonjour –24:22
  12. CHAURREAU Inigo (Šp.), Euskaltel-Euskadi –28:09
  13. MANCEBO Francisco (Šp.), iBanesto.com –28:33
  14. GARZELLI Stefano (It.), Mapei –29:00
  15. HERAS Roberto (Šp.), U.S. Postal Service –30:44
  16. VINOKUROV Alexandr (Kaz.), Deutsche Telekom –33:55
  17. BOČAROV Alexandr (Rus.), Ag2R-Prevoyance –41:15
  18. JULICH Bobby (USA), Credit Agricole –48:04
  19. JALABERT Laurent (Fr.), CSC-Tiscali –50:06
  20. SASTRE Carlos (Šp.), O.N.C.E. –50:20
  21. BROZYNA Tomasz (Pol.), iBanesto.com –53:35
  22. MERCKX Axel (Bel.), Domo-Farm Frites –55:29
  23. BROCHARD Laurent (Fr.), Jean Delatour –56:01
  24. BELLI Wladimir (It.), Fassa Bortolo –57:29
  25. GUTIERREZ José Enrique (Šp.), Kelme –59:17
  26. KLÖDEN Andreas (Něm.), Deutsche Telekom –59:53
  27. AERTS Mario (Bel.), Lotto –1:00:06
  28. LAISEKA Roberto (Šp.), Euskaltel-Euskadi –1:02:15
  29. JAKSCHE Jörg (Něm.), O.N.C.E. –1:06:02
  30. ATIENZA Daniel (Šp.), Cofidis –1:07:10
  31. GOUBERT Stephane (Fr.), Jean Delatour –1:08:40
  32. PEREZ Luis (Šp.), Festina –1:11:07
  33. BARTOLI Michele (It.), Mapei –1:13:05
  34. ETXEBARRIA David (Šp.), Euskaltel-Euskadi –1:15:57
  35. SALMON Benoit (Fr.), Ag2R-Prevoyance –1:17:07
  36. VERMAUT Steve (Bel.), Lotto –1:20:13
  37. GARCIA CASAS Felix (Šp.), Festina –1:20:33
  38. RUBIERA José Luis (Šp.), U.S. Postal Service –1:21:48
  39. GUERINI Giuseppe (It.), Deutsche Telekom –1:22:01
  40. HEULOT Stéphane (Fr.), Bigmat-Auber 93 –1:22:02
  41. PASCUAL RODRIGUEZ Javier (Šp.), iBanesto.com –1:22:37
  42. BENETEAU Walter (Fr.), Bonjour –1:24:28
  43. LIVINGSTON Kevin (USA), Deutsche Telekom –1:24:31
  44. PIEPOLI Leonardo (It.), iBanesto.com –1:26:21
  45. TRENTIN Guido (It.), Cofidis –1:29:40
  46. VOIGT Jens (Něm.), Credit Agricole –1:30:02
  47. MENČOV Denis (Rus.), iBanesto.com –1:31:50
  48. MONCOUTIE David (Fr.), Cofidis –1:32:09
  49. SÖRENSEN Nicki (Dán.), CSC-Tiscali –1:33:14
  50. ROUX Laurent (Fr.), Jean Delatour –1:33:26
  51. BÖLTS Udo (N2m.), Deutsche Telekom –1:34:10
  52. PINOTTI Marco (It.), Lampre-Daikin –1:34:29
  53. BOUVARD Gilles (Fr.), Jean Delatour –1:35:35
  54. O’GRADY Stuart (Austr.), Credit Agricole –1:36:20
  55. HALGAND Patrice (Fr.), Jean Delatour –1:38:38
  56. ROBIN Jean-Cyril (F), Bonjour –1:39:33
  57. NARDELLO Daniele (It.), Mapei –1:41:49
  58. PASCUAL LLORENTE Javier (Šp.), Kelme –1:44:40
  59. MICHAJLOV Genadij (Rus.), Lotto –1:46:23
  60. TOSATTO Matteo (It.), Fassa Bortolo –1:50:07
  61. CARDENAS Felix (Kol.), Kelme –1:55:25
  62. PRADERA Mikel (Šp.), O.N.C.E. –1:57:09
  63. CUESTA Inigo (Šp.), Cofidis –1:58:31
  64. GUTIERREZ Ivan (Šp.), O.N.C.E. –1:59:12
  65. CHAVANEL Sylvain (Fr.), Bonjour –1:59:40
  66. SCHNIDER Daniel (Švýc.), La Francaise Des Jeux –2:00:43
  67. LELLI Massimiliano (It.), Cofidis –2:01:26
  68. WADECKI Piotr (Pol.), Domo-Farm Frites –2:02:03
  69. ODRIOZOLA Jon (Šp.), iBanesto.com –2:05:23
  70. BETTINI Paolo (It.), Mapei –2:05:38
  71. HINCAPIE George (USA), U.S. Postal Service –2:05:46
  72. VERHEYEN Geert (Bel.), Rabobank –2:05:53
  73. ZUBELDIA Haimar (Šp.), Euskaltel-Euskadi –2:06:17
  74. BOUYER Franck (Fr.), Bonjour –2:07:01
  75. DEN BAKKER Maarten (Niz.), Rabobank –2:07:42
  76. TAULER Antonio (Šp.), Kelme –2:08:11
  77. LOPEZ DE MUNAIN Alberto (Šp.), Euskaltel-Euskadi –2:08:19
  78. TURPIN Ludovic (Fr.), Ag2R-Prevoyance –2:09:21
  79. PENA Victor Hugo (Kol.), U.S. Postal Service –2:10:05
  80. TEUTENBERG Sven (Něm.), Festina –2:11:22
  81. BALDATO Fabio (It.), Fassa Bortolo –2:11:50
  82. JEKIMOV Vjačeslav (Rus.), U.S. Postal Service –2:17:04
  83. MCGEE Bradley (Austr.), La Francaise Des Jeux –2:17:54
  84. BLAUDZUN Michael (Dán.), CSC-Tiscali –2:22:28
  85. BAGUET Serge (Bel.), Lotto –2:22:50
  86. VIDAL José Angel (Šp.), Kelme –2:23:09
  87. LINO Pascal (Fr.), Festina –2:24:09
  88. ETXEBARRIA Unai (Ven.), Euskaltel-Euskadi –2:26:04
  89. VOGONDY Nicolas (Fr.), La Francaise Des Jeux –2:27:37
  90. KNAVEN Servais (Niz.), Domo-Farm Frites –2:27:51
  91. DEKKER Erik (Niz.), Rabobank –2:29:16
  92. VAN HYFTE Paul (Bel.), Lotto –2:29:57
  93. LOTZ Marc (Niz.), Rabobank –2:31:02
  94. HAMILTON Tyler (USA), U.S. Postal Service –2:31:35
  95. SEIGNEUR Eddy (Fr.), Jean Delatour –2:34:19
  96. ZABEL Erik (Něm.), Deutsche Telekom –2:34:28
  97. PETACCHI Alessandro (It.), Fassa Bortolo –2:35:08
  98. MATTAN Nico (Bel.), Cofidis –2:35:39
  99. LODA Nicola (It.), Fassa Bortolo –2:35:51
  100. BRARD Florent (Fr.), Festina –2:37:05
  101. KJAERGAARD Steffen (NOR) U.S. Postal Service –2:37:24
  102. MENGIN Christophe (Fr.), La Francaise Des Jeux –2:40:28
  103. CASTRESANA Angel (Šp.), Euskaltel-Euskadi –2:42:41
  104. SIVAKOV Alexej (Rus), Bigmat-Auber 93 –2:43:02
  105. JIMENEZ Eladio (Šp.), iBanesto.com –2:43:08
  106. BERNARD Jerome (Fr.), Jean Delatour –2:44:09
  107. MORIN Anthony (Fr.), Credit Agricole –2:46:48
  108. DEMARBAIX Sebastien (Bel.), Ag2R-Prevoyance –2:47:19
  109. NAZON Damien (Fr.), Bonjour –2:48:10
  110. BELOHVOŠČIKS Raivis (Lot.), Lampre-Daikin –2:48:14
  111. ORIOL Christophe (Fr.), Jean Delatour –2:49:00
  112. VERBRUGGHE Rik (Bel.), Lotto –2:49:17
  113. MAGNIEN Emmanuel (Fr.), La Francaise Des Jeux –2:50:07
  114. CHANTEUR Pascal (Fr.), Festina –2:50:26
  115. JALABERT Nicolas (F), CSC-Tiscali –2:50:31
  116. RENIER Franck (Fr.), Bonjour –2:56:00
  117. PIIL Jakob (Dán.), CSC-Tiscali –2:58:06
  118. CEREZO Francisco (Šp.), CSC-Tiscali –2:59:57
  119. BESSY Frédéric (Fr.), Crédit Agricole –3:01:02
  120. AGNOLUTTO Christophe (Fr.), Ag2R-Prevoyance –3:01:24
  121. MAIGNAN Gilles (Fr.), Ag2R-Prevoyance –3:01:27
  122. GARCIA Marcelino (Šp.), CSC-Tiscali –3:05:05
  123. CAPELLE Christophe (Fr.), Bigmat-Auber 93 –3:05:12
  124. GUESDON Frédéric (Fr.), La Francaise Des Jeux –3:07:12
  125. SERPELLINI Marco (It.), Lampre-Daikin –3:07:47
  126. TALABARDON Sébastien (Fr.), Bigmat-Auber 93 –3:09:02
  127. DURAND Jacky (Fr.), La Francaise Des Jeux –3:09:58
  128. FRUTTI Matteo (It.), Lampre-Daikin –3:13:01
  129. SVORADA Ján (ČR), Lampre-Daikin –3:17:38
  130. VERSTREPEN Johan (Bel.), Lampre-Daikin –3:21:26
  131. GOUVENOU Thierry (Fr.), Bigmat-Auber 93 –3:24:23
  132. VAJNŠTEJNS Romans (Lot.), Domo-Farm Frites –3:24:56
  133. AUGER Ludovic (Fr.), Bigmat-Auber 93 –3:26:02
  134. VAN HEESWIJK Max (Niz.), Domo-Farm Frites –3:27:22
  135. BERGES Stéphane (Fr.), Ag2R-Prevoyance –3:29:53
  136. AUGER Guillaume (Fr.), Bigmat-Auber 93 –3:30:44
  137. HINAULT S bastien (Fr.), Crédit Agricole –3:33:21
  138. PERRAUDEAU Olivier (Fr.), Bonjour –3:38:00
  139. JENNER Christopher (NZ), Crédit Agricole –3:38:21
  140. BERTOGLIATI Rubens (Švýc.), Lampre-Daikin –3:39:05
  141. SÖRENSEN Rolf (Dán.), CSC-Tiscali –3:40:36
  142. BRAMATI Davide (It.), Mapei –3:41:14
  143. CASSANI Enrico (It.), Domo-Farm Frites –3:41:46
  144. CASPER Jimmy (F), La Francaise Des Jeux –3:52:17

Bodovací soutěž

  1. ZABEL Erik 252 b.
  2. O’GRADY Stuart 244
  3. NAZON Damien 169
  4. PETACCHI Alessandro 148
  5. TEUTENBERG Sven 141
  6. ARMSTRONG Lance 134
  7. ULLRICH Jan 127
  8. SVORADA Jan 124
  9. CAPELLE Christophe 114
  10. SIMON Francois 108
  11. VAJNŠTEJNS Romans 99
  12. BELOKI Joseba 94
  13. GUTIERREZ José Enrique 91
  14. VOIGT Jens 90
  15. BAGUET Serge 87

Soutěž o krále vrchařů

  1. JALABERT Laurent 258 b.
  2. ULLRICH Jan 211
  3. ROUX Laurent 200
  4. ARMSTRONG Lance 195
  5. GARZELLI Stefano 164
  6. LAISEKA Roberto 147
  7. BELOKI Joseba 145
  8. VINOKUROV Alexandr 134
  9. HALGAND Patrice 123
  10. SEVILLA Oscar 120
  11. BELLI Wladimir 108
  12. ETXEBARRIA David 89
  13. CARDENAS Felix 87
  14. JIMENEZ Eladio 80
  15. BOTERO Santiago 75
  16. BROZYNA Thomasz 72
  17. BOOGERD Micha l 71
  18. VERMAUT Steve 66
  19. KIVILEV Andrei 64
  20. LOPEZ DE MUNAIN Alberto 60

Soutěž týmů

  1. KELME – COSTA BLANCA 259:14:44 h.
  2. O.N.C.E. – EROSKI –4:59
  3. TEAM DEUTSCHE TELEKOM –41:06
  4. BONJOUR –41:49
  5. RABOBANK –51:53
  6. US POSTAL SERVICE –54:41
  7. COFIDIS –1:20:41
  8. IBANESTO.COM –1:22:24
  9. FESTINA Watches –1:45:33
  10. JEAN DELATOUR –1:49:18
  11. EUSKALTEL-EUSKADI –2:04:15
  12. MAPEI-QUICK STEP –2:22:00
  13. LOTTO-ADECCO –2:22:22
  14. CREDIT AGRICOLE –2:43:06
  15. LA FRANCAISE DES JEUX –2:52:43
  16. AG2R PREVOYANCE –2:55:13
  17. FASSA BORTOLO –3:09:43
  18. CSC-TISCALI –3:17:05
  19. DOMO-FARM FRITES –4:30:53
  20. LAMPRE-DAIKIN –4:41:38
  21. BIGMAT-AUBER 93 –5:18:23

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře