Úvod » Zprávy » Bleskovky » Fotbalista mistrem ČR v cross-country
Bleskovky

Fotbalista mistrem ČR v cross-country

Na cross-countryové trati u teplické hvězdárny si 29.7. dojel pro svůj třetí titul mistra republiky mezi muži Pavel Elsnic z České spořitelny. Pro ostattní adepty titulu to musí být tvrdá rána, protože lidé z Elsnicova blízkého okolí se shodují v tom, že kdyby se přípravě věnoval tak intenzivně jako někteří jiní naši cyklisté, už dávno musel být mistrem světa. Jemu však nejspíš stačí připravit se každý druhý rok na jeden mistrovský závod.

Elsnic je bývalým cyklokrosařem, je hodně rychlý a impulzivní na kole i mimo něj, dokázal vyhrávat i v silniční kritérijní lize nad našimi silničáři. Sám kdysi prohlásil, že by mu stačilo jednou sjet trať pohárového downhillu a v závodě by v pohodě vyhrál. Je to sice trochu nadnesené, ale na druhou stranu je pravda, že právě z kopce získává hodně vteřin snad úplně na všechny soupeře. Jeho titulům z domácího Mostu nebyla přikládána patřičná váha, přece jen měl trať dokonale najetou a extrémní sjezdy byly také jako ušité právě jemu na míru (a navíc ty trapné taktické hrátky v bývalém týmu Fort…). V Teplicích si to ale rozdal se svým týmovým sokem a naopak právě zde domácím jezdcem Standou Hejdukem natvrdo, a také Milan Barenyi z Merida Rubena týmu mu více než minutový náskok, který Eslnic získal krásnou, agresivitou a silou nabitou jízdou, zadarmo. Přes narážku z minulé zprávy je třeba říci, že titul je ve správných rukou, škoda jen, že se díky mistru nemůžeme radovat z kovů ještě cennějších, mezinárodních.
Závěrem ještě vysvětlení titulku, které je zároveň důkazem Elsnicova přístupu ke kariéře profesionálního cyklisty. K jeho vášním patří jinak cyklisty většinou nepříliš oblíbený fotbal. Sám hraje v útoku a je kanonýrem jakéhosi, snad dokonce divizního celku. Zápasy v minulosti dokonce střídal s bikovými závody, z čehož jde hlava kolem jak každému, kdo kdy na kole ujel pár kilometrů, tak odborníkům.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře