Za endurem i XC do Jižní Francie

5.6.2007

Začátkem dubna jsme s Robynem Trnkou strávili skvělých 10 dní v Jižní Francii, asi 20 km severně od Nice. Celý náš pobyt byl zaměřený na ježdění na kole, objevování nových míst, trénování a v neposlední řadě dokumentování tamních možností k ježdění. I přes to, že jsem měl sebou čtyři kola (DH, fourcrossové pevné i odpružené a back-country kolo), tak jsme nejvíce najezdili asi na back-country kolech (130/130 mm zdvih). Tamní terény jsou pro tato kola prostě dokonalé. Je tam nespočet různých cest všeho druhu a všech náročností. Od širokých prašných cest až po úzké pěšinky, kde je opravdu problém se na kole udržet.
Pro vyznavače sjezdových disciplín je v této oblasti spousta sjezdových tratí – Sospel, Peille, asi hodinku severně od Nice se nachází bikepark Roubion a asi 50 km východně od Nice je vynikající sjezdová trať nad San Remem, u vesničky San Romolo.
Ubytování se dá sehnat docela levně. Hodně nám vyhovoval kemp u města Contes se jménem La Ferme de Riola, kde jsme měli takový menší bungalov se vším všudy. Dalo se tam krásně zaparkovat auto, měli tam klidné prostředí a do terénu to bylo necelých pět minut na kole. Jižní Francie není sice zrovna nejblíže (asi 1200 km z Prahy), ale to ježdění je tam opravdu jedinečné a stojí to za to!
Kamil Tatarkovič 

foto: Robyn Trnka

ubytování:
www.fermederiola.com
www.gites-de-france-alpes-maritimes.com/…aritimes.php

bikepark Roubion:
www.roubion.com

sjezdové tratě: www.argentina­bike.com
www.peillevtt.com

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu