Vítěz si otestoval podmínky pro Hawaii Ironman.

1.7.2002
<p>Rezervy lidských sil jsou nevyčerpatelné. Alespoň u některých.<br /> V sobotu 22.6.2002, kdy většina lidí odpustila kvůli tropickému vedru i ranní rozcvičku a den proležela u vody, nastavil vytrvalec Jan Strangmuller časem 9:16:05 hodiny novou českou hranici pro dlouhý triatlon pořádaný ve 35 stupních ve stínu a 42 stupních na přímém slunci.</p>

První ročník Moraviamanu v Otrokovicích Provázeli podmínky srovnatelné s havajským Ironmanem, z nejtěžším závodem planety.Vítězný čas reprezentanta Stangmullera má přesto evropské parametry. Pořadatelé odměnili výkon bonusem 12 tisíc korun.

Druhé místo obsadil se ztrátou 25 minut další člen národního týmu Jaroslav Hýzl /9:41:08/.
V závěru odsunul na třetí místo Ondřeje Exnera. Třetí člen reprezentace zůstal za prvním téměř zpět o 40 minut /9:55:08/, na Hýzla ztratil po krizi, která jej téměř zastavila v maratonu, přesně 14 minut.

Všichni tři plánovali před startem společný útok na čas 8:45. Na tento čas byla vypsaná prémie 10 tisíc korun.

Plány nakonec pozměnilo počasí. Už po plavání jsem měl jasno. Pod 9 hodin se v tak horkém počasí nedostanu, říkal v cíli vítěz.

I když si znavení rekreanti vzali na cestu od vodní nádrže Štěrkoviště k sotva padesát metrů vzdálenému cíli chlazené nápoje, Strangmuller působil svěže. Jako by neměl za sebou 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a maraton.

Vítěz musel na 130 km cyklistiky slevit.,, Zastavil jsem se a vyzvracel žaludek. Nebyl jsem si jistý, jestli těžký závod v tak extrémních podmínkách dokončím,” poznamenal Stangmuller. I tak jeho čas na 180 km cyklistiky byl 4:54:14 hodin. Druhý Jaroslav Hýzl už byl na pokraji vyčerpání. Pravý kotník mu krvácel. Také on měl krizi. V polovině cyklistiky řešil otázku jestli pojede dál nebo vzdá.

Poslední závodník Martin Zelinger dokončil závod v čase 16:50:30. Limit na celý závod byl 17 hodin.

Dlouhého triatlonu v Otrokovicích se zúčastnilo 87 závodníků rozčleněných do závodu jednotlivců a štafet.