Doležal v úvodu sezóny čtvrtý

1.5.2002
<p>Doležal z týmu Rubena Merida dojel v prvním závodě ME v cross-country na čtvrtém místě. Dařilo se i dalším jezdcům tohoto týmu.</p>

Jezdci české stáje Rubena Merida uspěli v úvodním závodu Evropského poháru v cross country na horských kolech. Tomáš Doležal vybojoval v belgickém Thuinu v kategorii elite čtvrté místo za domácími jezdci Roelem Paulissenem a Filipem Meirhaeghem, třetí skončil Bart Brentjens z Nizozemska.

Doležal dokázal udržet krok se závodníky, kteří se pravidelně umisťují v první desítce Světového poháru, Meirhaeghe je navíc držitelem stříbrné medaile z olympijských her v Sydney. Milan Spěšný dojel v Thuinu na osmém místě a Tomáš Vokrouhlík skončil třináctý.

„V letošním roce se zaměříme na závody Evropského poháru, kde máme větší šanci získat tolik potřebné body do žebříčku Mezinárodní cyklistické unie,“ přiblížil strategii zahraničních startů týmu Rubena Merida manažer Pavel Brettschneider.

Závodníci této stáje budou 11. května i na startu dalšího závodu EP ve Štýrském Hradci v Rakousku. Na tamním okruhu vybojoval Vokrouhlík v loňském roce ještě v kategorii jezdců do 23 let prvenství.

Výsledky:

1. Paulissen 2:11:03, 2. Meirhaeghe (oba Belg.) –3:48, 3. Brentjens (Niz.) 4:52, 4. Doležal –6:17, …8. Spěšný –8:22, 13. Vokrouhlík (všichni ČR) –11:01.