Lucie Hochmann je Mistryní ČR v omniu!

21.12.2015
<p>Závěrečnými závody vyvrcholilo v hale v Motole dráhové mistrovství republiky pořádané integrační formou, účastníky tedy byli také handicapovaní cyklisté. Tradiční pořadatelská akce týmu DUKLA Praha a SKC Praha Nutrend Specialized Racing měla v kategorii cyklistů bez handicapu na programu omnia žen a mládežnických kategorií. V emotivní a velmi bouřlivé atmosféře provázející celý šampionát kralovaly ženám dráhařky Dukly Praha, které obsadily kompletně stupně vítězů. Ze zlata se po obrovské bitvě s Jarmilou Machačovou radovala Lucie Hochmann, třetí skončila mladičká Anna Drdová. Navíc čtvrté místo obsadila další závodnice Dukly Barbora Džerengová a vyhrála tak zlato mezi juniorkami.</p>

Stejně dramatický byl i závod juniorů v němž o pouhé tři body v souboji o zlato předčil Petr Klabouch (Velo – Club Cirkl Č. Budějovice) Tomáše Čapka jezdícího v barvách belgického VZW Tieltse a připravujícího se v péči SDJ Dukla Praha a bronz bral Václav Kočařík z SKC Tufo Prostějov.

Neméně atraktivní a dramatický závod mezi sebou svedli kadeti, kde mistrovský triumf slavil Jiří Luxík z Cykloteam Ostrov, stříbro vybojoval Luboš Komínek z pořádající Dukly Praha a bronz si odváží Antonín Kostiha z CK Dacom Pharma Kyjov.

„Jsem nadšený z atmosféry, ale i velice aktivního přístupu všech startujících. Všichni se rvali a bojovali do posledních chvil. Jasně je vidět, že naše dráha je na vzestupu, dorůstají nám talenti a je na čem stavět,“ zhodnotil šampionát reprezentační trenér stíhacích disciplín, Lukáš Thun.

Ve vložených závodech – Velké ceně Prahy si vedli nejlépe jezdci Dukly Praha. Ve scratchi obsadili pět prvních míst a nejvýše stanul Martin Bláha. Mezi nejlepší šesticí ve vylučovacím závodu byli čtyři jezdci Dukly, ale prvenství jim sebral Martin Spudil z týmu SP Kolo Loap Specialized.

Výsledky:

Junioři:

1. Klabouch (Velo – Club Cirkl Č. Budějovice) 210, 2. T. Čapek (VZW Tieltse) 207, 3. Kočařík (SKC Tufo Prostějov) 188, 4. Cink (Mapei Merida Kaňkovský) 183, 5. Šmída (SKC Tufo Prostějov) 176, 6. Rybín (Dukla Praha) 152.

Ženy:

1. Hochmann 264, 2. Machačová 262, 3. Drdová 186, 4. B. Džerengová (všechny Dukla Praha) 184, 5. Kohoutková (Kovo Praha) 175, 6. Cetkovská (SKC Tufo Prostějov) 151.

Žáci: 1. Toul (TJ Cykloprag).

Žákyně a kadetky: 1. Hejhalová (Dukla Praha).

Kadeti: 1. Luxík (Cykloteam Ostrov), 2. Komínek (Dukla Praha), 3. Kostiha (CK Dacom Pharma Kyjov).

Velká ceny Prahy:

Muži:

Scratch:

1. Bláha, 2. Kraus, 3. Pietrula, 4. Adámek, 5. V. Hačecký (všichni Dukla Praha), 6. Spudil (SP Kolo Loap Specialized).