Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Plzeň bude žít horskými koly
Hlavní zprávy

Plzeň bude žít horskými koly

Tuto sobotu 20. 9. 2014 se sjedou všichni vyznavači amatérské cyklistiky do Plzně na 15. závod 15. ročníku seriálu Kolo pro život. Přijeďte i vy s celou rodinou závodit na biku. Pro účastníky závodů je připravena celá řada překvapení a slev (ZOO, Dinopark, pivovar, historické podzemí…), vyvrcholením celodenního doprovodného programu bude odpolední koncert oblíbeného rodinného projektu Kašpárek v rohlíku.

Populární plzeňský závod s bohatou historií se pojede opět pod záštitou primátora města Plzně. Ve srovnání s loňským ročníkem přichystali pořadatelé pro bikery několik novinek. Především je to nové zázemí závodu v parku za OC Plaza. Park nabízí různé možnosti vyžití pro děti i dospělé. Kromě příjemného trávníkového koberce jsou tu prolézačky a houpačky, skate park a minigolf. V případě teplého počasí mají děti možnost využít osvěžení ve fontáně. Před parkem je navíc bikrosové hřiště!

V rámci sobotního sportovního programu je pro širokou veřejnost připraven hlavní závod (trasa B) v délce 55 km, dále potom kratší tratě C a D o délkách 35 a 15 km. Trasa B startuje z náměstí Republiky v 11:30, závodníci obou kratších tras C a D – Fitness jízda vyrazí na trať ze zázemí závodu v 12:30. Start hlavního závodu se uskuteční opět v historickém centru města přímo pod okny radnice – nejkrásnějšího renesančního domu v Plzni a určitě přiláká řadu fanoušků. Pár metrů od cyklistů se bude z katedrály sv. Bartoloměje k nebi tyčit nejvyšší kostelní věž v Čechách z masívního černého kamene. Závodníky čeká zajímavý a překvapivě pestrý terén okolím Plzně po polních a lesních cestách, 2× vyjedou na dominantní vrchol krajiny – Krkavec s 18 m vysokou rozhlednou, která nabídne doprovodu závodníků nádherný výhled do okolí Plzně, ale i na vrcholky Šumavy, Českého lesa a Krušných hor. Na trati nechybí dobře vybavené cyklistické občerstvovací stanice.

Pro rodiny s dětmi je připravena 15kilometrová pohodová trasa D – Fitness jízda. Je vedena po klidných nenáročných cestách v okolí areálu ZOO a Dinoparku. Děti mohou změřit své síly na kolech a odrážedlech v rámci dětských závodů Junior Trophy. Ty se pojedou dopoledne přímo v parku v zázemí závodu a jsou rozděleny do 5 věkových kategorií. Kolo pro život navíc nabízí pro všechny přítomné děti celodenní dětský doprovodný program v Dětském klubu. Nebude chybět dětská tombola, bohaté občerstvení a Škola kola Pepy Dresslera.

Odpolední program vyvrcholí koncertem skupiny Kašpárek v rohlíku v 15 hod a zejména pro rodiny jsou také spolu se startovným připraveny slevové karty do plzeňské Zoo, Dinoparku nebo třeba do Plzeňského podzemí nebo Pivovarského muzea. Platí po celý víkend, takže z areálu nemusíte pospíchat a užít si celý víkend nabitý zážitky v Plzni!

Více o závodě a seriálu na www.kolopro.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře