Míle znají své vítěze a padly rekordy

8.7.2014
<p>Craft 1000 Miles Adventure – extrémní ultramaraton, který nemá v Evropě obdoby, byl dnešním dnem pokořen. A rovnou padly rekordy. Letošní ročník je skutečně překvapující. Možná i proto, že má rovnou dva vítěze. Pod cílovým obloukem dnes v 15:58 projeli společně dva jezdci, kteří spolu po celý čas závodu urputně soupeřili a neustále se střídali ve vedení.</p>

S celkovým časem 8d 0h 58m se dělí o první a druhé místo Štěpán Stránský (č. 40) a Martin Vít (č. 14). Na třetí pozici se velmi překvapivě umístil Jiří Kašpar (č. 74) s časem 8d 2h 55m. Byl prolomen loňský rekord od Honzy Tyxy a to o necelé dvě hodiny. Zmiňovaný Honza Tyxa letos bohužel kvůli zdravotním potížím skončil v cíli krátké trasy.

Všem vítězům velice gratulujeme a doufáme, že si užívají zaslouženého piva v Nové Sedlici. Budeme ale přinášet další zprávy, protože většina závodníků je ještě na trase. Do cíle delší trasy se vydává jeden koloběžkář a dva běžci.