Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » PŘEDSTAVUJEME Kona Precept DL
Hlavní zprávy

PŘEDSTAVUJEME Kona Precept DL

Již počtvrté přinese časopis Velo dlouhodobý test kol. Každý tester dostane na sedm měsíců celoodpružené horské kolo s povinností najet dostatečný počet kilometrů a psát pravidelné příspěvky do blogů na stránkách iVelo.cz. Letošní výběr kategorie kol padl na 27,5" trail biky. Pátý ze šestice, který si představíme, je Kona Precept DL.

Pro Precept vybrali jeho tvůrci zeslabované trubky z hliníkové slitiny 6061, do rozšířené hlavové trubky umístili ložiska, zadní patky zpevnili pevnou osou s rozměrem 142×12 mm. Zůstali věrni přepákovanému jednočepu, co se konstrukce zadní stavby týče, v tomto případě pojmenovaném Swinger independent suspension. Zdvih rámu je 130 mm, přední vidlice má ještě o centimetr více.

Tlumič RockShox Monarch R má nastavitelný tlak vzduchu a odskok, vidlice RockShox Sektor Silver TK pak ještě navrch zamykání na vrchu korunky a pevnou 15mm osu. Obě kola se točí na pevných osách, tvoří je náboje Shimano Deore, pláště Maxxis Ardent 27,5×2,25″ a ráfky WTB SX23. Osazení Shimanem klesá od SLX měničů až k řazení Altus s devíti rychlostmi. Další komponenty už Kona zajistila ze svých zdrojů.

Za 14,46 kg vážící kolo (ve velikosti M) zaplatíte 42 170 Kč

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře