Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » PŘEDSTAVUJEME Giant Trance 27.5 1
Hlavní zprávy

PŘEDSTAVUJEME Giant Trance 27.5 1

Již počtvrté přinese časopis Velo dlouhodobý test kol. Každý tester dostane na sedm měsíců celoodpružené horské kolo s povinností najet dostatečný počet kilometrů a psát pravidelné příspěvky do blogů na stránkách iVelo.cz. Letošní výběr kategorie kol padl na 27,5" trail biky. Druhý ze šestice, který si představíme, je počin Giantu jménem Trance 27.5 1.

Giant Trance dostal nový průměr kol 650b a také se zvýšil zdvih na 140 mm. To, co zůstalo stejné, je hliníková slitina Aluxx SL a hlavně osvědčený systém odpružení Maestro fungující na bázi virtuálního čepu. Rámu nechybí kónický krk ani otvory pro přímou montáž přesmykače či úchyt napínáku MRP 2× Guide standardu ISCG (napínák je v základní výbavě) a vedení lanek vnitřkem rámu.

Vzduchem pružící vidlice Fox Talas CTD má měnitelný zdvih ze 140 na 120 mm a pevnou 15mm osu, tlumič je téže značky, Float CTD. Giant osadil „kokpit“ svými díly Connect SL, výšku sedla lze dle potřeby měnit teleskopickou sedlovkou Contact Switch-R s ovládáním z řídítek. Řazení dvaceti rychlostí probíhá páčkami Shimano SLX, přesmykačem stejné řady a přehazovačkou XT.

Brzdy Shimano SLX zpomalují kola vlastní tvorby Giantu (ráfky Giant P-XC2 27.5 s náboji Tracker), pláště dodalo Schwalbe ve verzi Nobby Nic. Celek váží ve velikosti M 13,26 kg, za něž je třeba zaplatit 68 999 Kč.

Petr Štuka

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře