Kolo pro život 2013 ukončeno

21.10.2013
<p>Slavnostní galavečer v pražském Radiopaláci napsal tečku za seriálem bikových závodů Kolo pro život 2013, konkrétně jeho 14. ročníkem. Sešli se zde ti nejlepší z nejlepších, aby z rukou partnerů letošní série KPŽ a Junior Trophy převzali zasloužené ceny. Kolo pro život láká každoročně tisíce účastníků na každém závodě a i letos to většinou byly ve všech kategoriích boje až do posledního dílu v Odrách. Kromě samotných závodníků nechyběli na slavnostním večeru ani zástupci partnerů seriálu Kola pro život.</p>

Nejdříve předal na pódiu Generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka šťastnému vítězi letošní Finálové hry, Jiřímu Pfeiferovi, symbolický velký klíč od hlavní ceny, automobilu Škoda Rapid. Venku pak nový majitel vozu obdržel i pravý klíč a mohl se pokochat samotným nablýskaným vozem a zkusit, jak se ve voze sedí. A jako další dárek převzal nejlepší dospělý tipař od pojišťovny Kooperativa bezplatné pojištění vozu na jeden rok. Zástupci automobilky Škoda pak předali cenu 2 výhercům tipovací soutěže o zájezd na Tour de France. Hlasující letos tipovali, jaký bude součet cílových časů dosažený prvním mužem na trase C a první ženou na trase B vybraných závodů Kola pro život. Vítězi se stali manželé Věra a Jan Malířovi, kteří se mohou těšit na luxusní VIP zájezd na Tour de France 2014. Tam se podívají jako čestní hosté Škody a budou mít možnost nahlédnout i do zákulisí závodu. Dospělí závodníci na prvním, druhém a třetím místě převzali kromě zasloužených výher i nové originální ceny ve tvaru článku cyklistického řetězu od akademického sochaře Richarda Čermáka, bratra zakladatele seriálu Kolo pro život Romana Čermáka. Finálového večera se zúčastnili všichni nejlepší, na pódiu dominovali především závodníci stáje Česká spořitelna-Specialized. Vyhráli jak soutěž Team Prestige Trophy, tak soutěž můžu i žen v rámci Prestige Trophy Marathon. Těmi nejlepšími jednotlivci v absolutním pořadí se stali Matouš Ulman a Denisa Stodůlková. O prvenství mezi týmy se hodně zasloužil i Pavel Boudný, jenž skončil mezi muži těsně druhý. „S Pavlem jsme si dobře pomáhali a paradoxně byl právě on mým největším soupeřem. To myslím v uvozovkách, protože pro nás byl prvořadý úspěch v Team Prestige Trophy a bylo celkem jedno, kdo z nás vyhraje jednotlivce,“ řekl Matouš Ulman. „Nesmím taky zapomenout na Vencu Ježka z IVARU, který jezdil výborně a byl naším největším rivalem,“ dodal. Královnou žen Kola pro život 2013 se stala Denisa Stodůlková. „Moc si toho vážím, je to velký úspěch. Ale se sezónou úplně spokojena být nemohu, protože jsem chtěla medaili z mistrovství republiky v cross country nebo z maratonu,“ přiznala Stodůlková. Spokojeností zářil manažer stáje Česká spořitelna-Specialized Radim Kořínek. „Přijde mi úplně neskutečné, jak to všechno nakonec dopadlo. Nemohli jsme jet úplně všechny závody, protože naši kluci startovali na mistrovství světa nebo Evropy a my nejsme takoví barbaři, abychom tohle odmítali. Proto to byl boj až do posledního závodu a já před všemi svými závodníky smekám, i když jsme Team Prestige Trophy vyhráli o prsa,“ uvedl Kořínek. Konečné výsledky muži – elite: 1. Matouš Ulman (Česká spořitelna-Specialized) 593,82 b., 2. Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) 590,74, 3. Václav Ježek (IVAR CS-Author) 557,20, 4. Jan Jobánek (EP Energy Merida Biking Team) 511,46, 5. Petr Šťastný (Česká spořitelna-Specialized) 488,54, 6. Jan Strož (IVAR CS-Author) 484,25. Ženy: 1. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna-Specialized) 279,18, 2. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) 268,11, 3. Zuzana Neckářová (Alltraining.cz-Lawi) 246,79. Team Prestige Trophy: 1. Česká spořitelna-Specialized 9383,10, 2. IVAR CS-Author 9366,70, 3. Cyklosport Chropyně 8704,35, 4. Symbio+ Giant Team 8567,40, 5. Author Masters 8506,55.