V Bratronicích o tituly UAC

19.9.2013
<p>Další ze závodů Unie amatérských cyklistů se uskutečnil v Bratronicích u Kladna. Na zdejší částečně uzavřené trati se odehrála mistrovská časovka jednotlivců.</p>

Relativně krátká trať, mírně zvlněný profil, kvalitní silnice a dlouhé roviny, to byla kulisa mistrovského klání. Celkovou délku 10,5 kilometru se snažilo zvládnout co možná nejrychleji, celkem 110 závodníků a závodnic. S trasou závodu se nejlépe popasoval a doslova jí prolétl Petr Novák (LAWI – Author). Neochvějný vládce časovek a chronometrů posledních let tak vybojoval další mistrovský dres. Ten mu patří právem, neboť rychlostní průměr 45,4 km/hod je obdivuhodný. Druhému v celkovém pořadí Vaškovi Nežerkovi (LAWI – Author), nadělil Petr Novák 30 vteřin. Další pozice v celkovém pořadí pak dělily pouze vteřiny. Jasným důkazem je pořadí na třetím, čtvrtém a pátém místě. Zde Jan Dubec (CK Vinohradské šlapky) uhájil třetí příčku celkového pořadí o pouhé dvě vteřiny, před čtvrtým Lukášem Vítkem (DEXTER Cycling), pátý Karel Práger (CK Vinohradské šlapky) pak zaostal pouhé tři vteřina za Lukášem. Mnoho podobných a těsných rozdílů pak najdete v celkových výsledcích tohoto skvěle zorganizovaného závodu. Mezi ženami nenašla konkurenci a s přehledem zvítězila Hana Doležalová a juniorům pak dominoval Vašek Urban.