Valtické cyklobraní spláchla voda

11.9.2013
<p>Závod ve Valticích patří k nejsnadnějším a zároveň nejoblíbenějším v celém seriálu, ale tentokrát provazy vody přeměnily půdu vinic v nekonečné blátivé pole. Přesto se ve Valticích znovu sešlo přes 2000 bikerů, což je nejvyšší počet startujících v letošním ročníku Kola pro život</p>

Za deštivého počasí porazil zkušený biker Pavel Boudný v samém závěru hlavního závodu na 54 kilometrů Václava Ježka, který v cíli ztratil šest vteřin. „Jsem moc spokojený, že jsem to urval,“ prozradil Boudný. „Kvůli dešti to byl hodně náročný závod. V posledním kopci jsme kolo kvůli blátu museli chvíli nést, nešlo to vyjet. Venca Ježek mi tam trošku poodskočil, ale říkal jsem si, že to takhle nesmím nechat. Ve sjezdu jsem jel hranu, v posledním výjezdu se mi podařilo Vencu dojet. Před cílem jsem mu nastoupil a získal jsem pár vteřin,“ popsal Boudný. Jeho týmový kolega Matouš Ulman obsadil třetí příčku. Nejrychlejší ženou byla Irena Berková (Amenity-Extrem Sport Team). Výsledky (54 km) – muži: 1. Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) 1:48:55 hod., 2. Václav Ježek (IVAR CS-Author) +6, 3. Matouš Ulman (Česká spořitelna-Specialized) +43, 4. Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák) +1:05 min., 5. Jan Fojtík (Symbio+Giant) + 1:07. Ženy: 1. Irena Berková (Amenity-Extrem Sport Team) 2:13:00 hod., 2. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +9:56 min., 3. Veronika Bláhová (Drásal Team Holešov) +10:48.