Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Rekordních1 500 bikerů na Genesis Bike Prague
Hlavní zprávy

Rekordních1 500 bikerů na Genesis Bike Prague

Lepší reklamu si snad ani závody horských kol nemohly přát. Jejich největší pražský závod Genesis Bike Prague lámal v sobotu v Nových Butovich rekordy a to nejen ty teplotní. Na start závodu se postavilo bezmála 1 500 bikerů.

„Že nás je tady víc než loni?“ usmíval se na startu obhájce loňského prvenství Tomáš Vokrouhlík. Při prvním ročníku zápolil s tisícovkou soupeřů, letos jich měl o polovinu více. Přesto to byl znovu on, kdo udával tempo prvních kilometrů a než se trať rozdělila na dvě různé distance, byl vedoucím mužem peletonu. A to nebylo jen tak, vždyť na záda mu dýchal vítěz dvou etap Giro d´Italia Jan Hruška a nevyzpytatelný terénní exprofesionál a trenér Milan Spěšný.

A nakonec, pro někoho možná překvapivě, uspěl třetí jmenovaný. „Jestli jsem překvapený? Vy asi víc,“ smál se v cíli vítěz hlavního závodu na 60 kilometrů. „Věděl jsem, že když si kluky nenechám ujet, že v závěru budu mít převahu.“ A to se přesně stalo, v závěrečném spurtu Spěšný protivníkům nedal šanci. Mezi ženami uspěla na delší 60tikilometrové trati Michaela Procházková a na 35 kilometrech Jana Šimánková. Mezi muži kratší distanci ovládl David Janda. Druhý ročník Genesis Bike Prague byl rovněž zajímavým měřením sil mezi fotbalisty Dukly a hokejisty Sparty. Mezi nimi se ale žádné překvapení nekonalo, hokejisté svého soupeře doslova deklasovali a jen pár fotbalistů pustili v cíli mezi sebe.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře