Jihlavská 24 MTB lákala v City Parku

27.2.2013
<p>Cyklistický závod na profesionálních trenažerech, koncert skupiny Arciskačány a exhibiční jízda, ve které spolu závodily horské kolo a motokrosová motorka. Takovou kulisu měla sobotní promoakce City Park Show, která lákala návštěvníky obchodního centra v Jihlavě na květnový vytrvalostní závod na horských kolech, Jihlavská 24 MTB 2013.</p>

„Účastníci závodu mohli změřit síly s českými vytrvaleckými borci, mistrem Evropy z roku 2008 Zdeňkem Křížem a mistrem světa 2011 Tomášem Kozákem,“ uvedl ředitel Jihlavské 24 MTB Jiří Holoubek. Nechyběl ani vítěz historicky prvního ročníku Jihlavské 24 MTB z roku 2011 David Granát.

Na trenažerech Kettler Racer se závodilo ve sprintu na pět minut ve dvojicích. „Jela se krátká trať, která simulovala stoupání k hradu Helfštýnu,“ připomněl Holoubek závěr jednoho z českých cyklomaratonů. „V konkurenci zhruba dvou desítek jezdců zvítězil Tomáš Kozák před Jiřím Brožem.“

Diváky potěšilo i exhibiční vystoupení dvojice David Kosmák – Metoděj Renza, která se spolu střetla na jezdících schodech v duelu motokrosová motorka vs. bike. „Byl to mazec, zábradlí a prostor pod schodama byl doslova obsypán lidmi,“ popisuje Holoubek. „Atmosféra byla jako v gladiátorské aréně, davy bouřily,“ potěšil ho zájem několika stovek příchozích. „Můžu říct, že nic extrémnějšího jsem zatím nezažil,“ líčil Kosmák, který patří k české motokrosové špičce a pravidelně startuje v pohárových závodech v Česku, na Slovensku a v Rakousku. Když jsem jel poprvé po schodech nahoru a koukal se proti stropu, nebylo to nic příjemného. Ale naštěstí se to povedlo,“ doplnil Kosmák. Ten předvedl na závěr i parádní skok do zhruba třetiny jednoho z místních eskalátorů. „Myslím si, že na mašině už v tomto obchodním domě nikdy nikdo jezdit nebude,“ tvrdí Holoubek. „Prodavačky z toho byly na prášky, mohly si hlavu ukroutit,“ dodal s úsměvem.

K příjemné atmosféře přispěla také hudební skupina Arciskačány, která k promozávodu připojila malý koncert. Ten by mohl být předzvěstí jarního minifestivalu, který v květnu třetí ročník Jihlavské 24 MTB doprovodí. „Příchozí se mají určitě na co těšit,“ slíbili pořadatelé, podle kterých je přislíbena účast špičkových českých kapel. Úvodní závod třídílného Československého seriálu 24 hodin MTB se uskuteční o víkendu 18.-19. května a znovu se pojede na atraktivní městské trati v krajském městě Vysočiny. Více informací najdete na www.jihlavska24mtb.cz