Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Nový seriál maratonů Slovak XCM tour
Hlavní zprávy

Nový seriál maratonů Slovak XCM tour

Na Slovensku se chystá zcela nový seriál MTB maratonů čítající devět závodů. Organizace se ujal sportovní klub Horal – Alto Slovakia.

Seriál nese název SLOVAK XCM TOUR a jeho součástí je sedm maratonů na slovenském území a dva partnerské v zahraničí. Díky spolupráci s SZC je všech sedm závodů na Slovensku zároveň také součástí Slovenského poháru v XCM disciplíně. SP XCM je nominačním podnikem na Světový pohár. Také Mistrovství Slovenska XCM se uskuteční v rámci tohoto nového seriálu. MS XCM bude 18.05.2013 v Dolnej Marikovej. Maratony v rámci SP XCM jsou určené pro držitele licence SZC. Pro širokou cyklistickou veřejnost jsou určené otevřené kategorie pro všechny věkové skupiny, pro všechny výkonnostní kategorie. Do celkového pořadí v seriálu SLOVAK XCM TOUR se započítává šest nejlepších výsledků z celkového počtu devíti maratonů v sezóně. Na závěr seriálu se uskuteční tombola pro všechny účastníky s absolvovanými šesti závody, díky sponzorům v ní budou atraktivní ceny, tou hlavní je nové kolo.

Kalendář

20. 4. 2013 Kaktus Bike Svätojurský maratón – Svätý Jur

4. 5. 2013 Author Šela maratón – Lipník nad Bečvou (CZ)

11. 5. 2013 Hornonitriansky MTB maratón – Bojnice

18. 5. 2013 FC Maratón Marikovskou dolinou – Dolná Mariková

8. 6. 2013 Oravský cyklomaratón – Dolný Kubín

13. 7. 2013 Salzkammergut Trophy – Bad Goisern (AUT)

3. 8. 2013 Hornohradský MERIDA MTB maratón – Cinobaňa

10. 8. 2013 HORAL MTB maratón – Svit – Tatry

14. 9. 2013 DAVORIN XCM Slovak Paradise Hrabušice – Podlesok

Připraveny budou vždy varianty trasy:

A trasa – extrém maratón (víc než 120 km) – červená

Výjimečně dlouhé a náročné trasy. Celkové převýšení je víc než 4000 m. Účastník na této trase musí počítat s dlouhými hodinami strávenými na kole. Předpokládá se kvalitní fyzická příprava, kvalitní a správně nastavený bike a v neposlední řadě i stravu. Jsou to trasy pro biky, kteří chtějí zažít oprávněný dobrý pocit z dobře odvedené práce a možná i obdiv svého okolí.

B trasa – maratón ( dlouhá trasa od 60 do 120 km ) – purpurová

Jedná se o klasické tzv. dlouhé maratóny. Účast na nich vyžaduje určité zkušenosti a tréning. Vydat se na takovou trať vyžaduje mimo pravidelné přípravy i kvalitní techniku a adekvátní stravu.

C trasa – půlmaratón ( krátká trasa cca 40 až 60 km ) – modrá

Jde většinou o klasické padesátky, které jsou často označované jako půlmaratóny. Závodníci absolvují tyto trasy v čase okolo dvou hodin. Rekreačním cyklistům zase dávají možnost užít si poměrně dlouhý čas na kole na technicky přiměřeně náročné a kvalitně značené trase.

D trasa – čtvrtmaratón ( fitnes trasa cca 20 až 30 km ) – oranžová

Závodníci na této trase sice získavají body do celkového hodnocení v seriálu, ale na samotném maratonu se vyhlašují buď jen určité kategorie, nebo nejsou závodní vůbec.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře