Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Cycling Point – více lepších žen
Hlavní zprávy

Cycling Point – více lepších žen

Mladý český tým díky Karle Štěpánové loni vstoupil do největších světových závodů horských kol, se jeho šéf Libor Oplt rozhodl vytvořit ryze ženskou sestavu. „Chtěl bych náš tým, a českou ženskou cyklistiku celkově, posunout blíže světu. Mým cílem v letošní sezóně je holkám umožnit pravidelnou účast ve světovém poháru a následnou nominaci na mistrovství světa a Evropy. Dlouhodobou vizí je tým evropské úrovně, který bude vychovávat z české základny závodnice světové úrovně.“

Karlu Štěpánovou pro následující sezónu doplní rovnou další tři závodnice. V kategorii žen Jitka Škarnitzlová, která bude jako jediná oblékat dres partnerského týmu Giant Cycling Point. V kategorii žen do 23 let přibyla Zuzana Pirzkallová a v kategorii juniorek Aneta Rezková. Tým tak obsáhne všechny ženské kategorie českého a prvoplánovitě světového poháru horských kol cross country.

Čerstvě třiadvacetiletou Jitku Škarnitzlovou čeká premiérová sezóna v elitní kategorii. Po roce se vrací na kola značky Giant, na kterých dosáhla svých největších úspěchů, zejména stříbrné medaile na juniorském mistrovství světa v roce 2007. „Jsem ráda, že vzniklo spojení mých osobních partnerů s týmem, ve kterém budu mít dostatek prostoru a zázemí pro individuální přípravu na závody. Chci obhájit celkové prvenství v Českém poháru a ve světovém poháru je cílem stabilně dojíždět do první třicítky,“ říká úřadující česká šampionka v kategorii do 23 let, která má na kontě už 8 mistrovských titulů.

Karla Štěpánová platí za jeden z největších cyklistických objevů poslední doby. Po dvou letech „kariéry“ vloni vybojovala bronz na MČR v kategorii do 23 let i v celkovém pořadí národního poháru žen. Na mistrovství světa byla potom nejlepší českou reprezentantkou v kategorii. „Těším se, že opět posunu své možnosti a výsledky. Chtěla bych letos vyhrát minimálně jeden závod českého poháru a ve světovém poháru proniknout do elitní desítky… Nejsou to malé cíle, ale podřizuji tomu vše.“ říká Štěpánová.

_____________­________________________­________________________­______

Cycling point je unikátní cyklistický projekt, který vznikl v roce 2008, aby původně podporoval pouze amatérské závodníky a poskytl jim vybavení i zázemí. V průběhu let, kdy jeho závodníci získali i několik republikových titulů, vzešla z této platformy nynější podoba profesionálního týmu spolupracujícího s předními světovými výrobci kol Kona a Giant. Díky těmto a dalším partnerům tým také nadále podporuje i řadu dalších amatérských závodníků.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře