Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » For Bikes 2013, jarní svátek cyklistiky
Hlavní zprávy

For Bikes 2013, jarní svátek cyklistiky

Letošní cyklistickou sezonu už po čtvrté za sebou odstartuje jarní veletrh For Bikes. A letos se v Praze milovníci kol a aktivního způsobu trávení volného času, mají na co těšit. Nejen že znovu budou souběžnými veletrhy For Outdoor a For Caravan, ale zejména proto, že čtvrtý ročník zlomí všechny dosavadní rekordy. Jak co do počtu vystavovatelů a co do počtu vystavovatelské plochy, tak také co do kvality a jedinečnosti doprovodného programu. Brány výstaviště v pražských Letňanech, které vloni na podzim otevřelo i dvě zbrusu nové a moderní haly o velikosti 8200 m2, budou otevřeny od pátku 5. dubna do neděle 7. dubna.

Nad jediným jarním veletrhem cyklistiky pořádaným v metropoli České republiky převzala záštitu radní JUDr. Chudomelová z Magistrátu hlavního města Prahy. Veletrh letos přinese ještě komplexnější nabídku cykloprůmyslu a nové trendy pro jízdu na kole v přírodě i ve městě. Své přihlášky už podaly téměř všechny důležité značky kol jako Trek, Giant, Cube, Marin, Canyon, KTM, Focus, Cannondale, Kona, Fuji, Pinarello, Galaxy a mnoho dalších.

Nyní před první uzávěrkou na konci ledna se počet přihlášených vystavovatelů zvýšil oproti stejnému období minulého roku zhruba o 30 %. Zřejmý je i nárůst výstavní plochy. Valná většina firem vystavujících v minulých letech své expozice pro letošek zvětší. Slibujeme si tím i vyšší úroveň prezentace jednotlivých značek „Náš veletrh má stoupající tendenci, jak ze strany vystavovatelů, tak ze strany návštěvníků. Což nás samozřejmě těší, všem také připravuje opravdové lahůdky. Troufám si tvrdit, že některé záležitosti uvidí návštěvníci poprvé v životě.“ Sdělil manažer veletrhu Pavel Hájek, čímž naráží zejména na velmi zajímavý doprovodný program s názvem 4Events. Tedy čtyři adrenalinová sportovní klání: trial, pumptrack, singlespeed a také závod do vrchu. „Na 2 000 m 2 kryté plochy postavíme 4 závodní atrakce: Red Bull Pumtrack, Chevrolet Trial show, naprostou novinkou budou závody festek na dřevěném minidromu a také sprint dvojic do vrchu na speciální ocelové konstrukci pod názvem „Expres bike up-hill“.

Mezi další lákadla pro návštěvníky bude například velká výstava fotografií z průřezu činnosti projektu Kola pro Afriku, jehož zástupce v samotném závěru veletrhu vylosuje výherce hlavní ceny For Bikes 2013. Tou bude horské kolo Trek, které věnuje pražská firma Eurobike. Tentokrát to bude model Superfly Carbon v hodnotě 65 000 Kč

Poprvé se budou udělovat nejlepším exponátům i ceny Grand Prix. Běžná praxe ze všech velkých veletrhů ve světě, tak bude mít svou premiéru v dubnu v Praze a vy můžeme být už nyní zvědaví, které výrobky si odnesou ocenění odborné poroty. Samozřejmostí bude i testování kol, které se letos v celém rozsahu přesouvá pod střechu. Chybět nebude ani projekt Kde jezdit?, v jehož rámci se představí jednotlivé kraje s nabídkou cyklotras, výletů a zajímavých cílů. Stoupající zájem je v této sekci o prezentaci zahraničních turistických organizací.

Snad vůbec poprvé v novodobé historii cyklistických veletrhů se také představí Český svaz cyklistiky, který právě na veletrhu For Bikes 2013 odstartuje ve své expozici oslavy 130ti let vzniku Československé cyklistiky. Generálním parterem této akce je značka kol CUBE „Pro náš veletrh to je velká pocta pořádat první z oslav tohoto výročí právě u nás. Návštěvníci budou mít šanci uvidět na vlastní oči slavné osobnosti všech odvětví cyklistiky z minulosti i přítomnosti“, uzavírá Pavel Hájek.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře