Úvod » Zprávy » Bleskovky » Král žije!
Bleskovky

Král žije!

Současné problémy s úředníky v šumavském regionu vedly pořadatele jednoho z nejstarších c silničních maratonů na našem území, Krále Šumavy, k nepopulárnímu rozhodnutí. Namísto oficiálního závodu se letos tato akce bude konat jako dálková jízda Šumavou.

Pokud patříte mezi jezdce, kteří mají Krále Šumavy rádi, je nyní na vás, abyste mu svou loajalitu projevili účastí i v nezávodní podobě. Přes komplikace zůstává tento poslední silniční podnik součástí našeho 53×11 Marathon Cupu, stejně jako jeho kratší podoby Hobby Cupu. Toto zachování je možné i díky čipovému zabezpečení, umožňující přes volný start odečtení přesného času jízdy a následného výpočtu bodového koeficientu. Jediné, co je třeba kvůli novým podmínkám zrušit, je bodování Superprestige. Doufáme, že tato malá komplikace nesníží váš zážitek z trasy, ani chuť na poměřování sil s ostatními jezdci. Pro dokreslení situace připojujeme i slovo ředitele závodu.

Eda Pinkava

 

Ahoj přátelé,
termín silničního krále se neúprosně blíží a jistě ne jenom my nevíme, jak se vše letos vyvine. Nemá cenu si stěžovat a určitě se na Vás všechny moc těšíme. Možná, že se budeme moci s Vámi i svézt. Je fakt, že zajištění špice v závodní podobě již bylo hodně na hraně.Věřím, že nová forma Krále bude pro amatérskou cyklistiku přijatelná a „silniční cyklistika” bude moci zůstat na silnici. Tomuto volnému způsobu také přizpůsobujeme zázemí celé akce. Vše podstatné se odehraje na klatovském náměstí Míru. Od prezentace, která bude v pátek 24.8. od 16.00 do 22.00 a v sobotu od 6.00 do 10.00 hodin.Sobotní start bude libovolný od 6.30 do 10.00hod dle svého uvážení a rozložení sil pro Vámi vybranou trasu. Krom plného zabezpečení (značení, občerstvení, servis), vyjede s každou trasou ne zaváděcí, ale doprovodné vozidlo (dodávka). To se bude pohybovat dle domluvy jako pojízdný doprovod kolem vaší hlavní skupiny. Předpokládaný čas odjezdu těchto doprovodů pro jednotlivé trasy jsou v 7.00 pro 260 a 220 km v 9.00 pro 160 km a v 10.00 pro 115 km. V těchto vozidlech bude možnost odložení oblečení, základní technická pomoc a zdravotní služba zabezpečená Horskou službou Šumava. Na náměstí bude i cíl s tradičním občerstvením a posezením. Tentokrát se nebude vyhlašovat vítěz, všechny ceny se budou losovat. Po té pro příjemné zakončení a umocnění celodenních zážitků zahraje hudba, to vše v kulisách klatovského náměstí.

František Šrait

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře