Úvod » Zprávy » Bleskovky » Královská premiéra – závod i Duratec 27,5″
Bleskovky

Královská premiéra – závod i Duratec 27,5″

Peripetie, které provázejí pořadatele populárního Krále Šumavy, byly nejen příčinou řady jejich bezesných nocí, ale zejména velkých úprav trati. Nutnost vyhovět požadavkům Policie ČR, které jsou jen tak mimochodem o řád tvrdší než ve zbytku republiky, vedly k maximálnímu využití lesních a polních cest na úkor byť jen krátkých přesunů po silnicích vyšších tříd. Podobně tomu bylo i se zázemím závodu. To se z městských lázní přesunulo do nedalekých Lub na místní fotbalový stadion.

Tyto organizační komplikace ale podle našeho názoru zvládli pořadatelé na výbornou, a to i přes fakt, že se ve večerních hodinách tvořily u prezentace fronty. Důležitější je ale to, co se dělo v sobotu. A nutno potvrdit, že na nevstřícnosti úřadů cyklisté paradoxně vydělali. Nádherná trať, využívající v řadě míst zcela nové singltreky, jinde kopírující po louce hranu lesa, ale i některé úseky z minulých let (v řadě případů v protisměru), musela potěšit. Není třeba se dlouze rozepisovat o náročnosti trasy nebo místech, kudy vedla, to vše dokáže každý najít na stránkách pořadatele, důležitější je fakt, že Král žije dál a nová trasa přinesla i zcela novou dimenzi tohoto závodu. I když někteří z pravidelných účastníků hovoří spíše o návratu k původnímu pojetí z prvních ročníků jeho konání.
Ale letošní ročník si zaslouží i jednu výtku, a sice tu, že tuhle trasu měli místní najít už dávno.

Druhá královská premiéra
Značka Duratec pojala letošního Krále Šumavy jako skvělou příležitost prakticky představit a v průběhu závodu řádně otestovat nový rozměr kol, který již po delší čas zaměstnává myšlenky nejednoho vyznavače MTB, a to 27,5 palce! U této příležitosti vznikl Duratec Team ve složení zkušených závodníků Vaška Ašky a Pavla Gondy. A hned při prvním ostrém testu 27,5″ stroj dovezl Pavla Gondu na druhé místo na trase 70 km a nebýt defektu, tak v popředí zůstal i Vašek Aška.
A že šlo o novinku ještě žhavou, dokládá fakt, že se stroje obou závodníků připravovaly ještě v pátek odpoledne a závodníci si do posledních chvil ladili posed a oťukávali jejich vlastnosti. Škoda jen, že po slibně rozjetém úvodu promluvila do pozice Ašky vyšší moc. Defekt a následná výměna jej stála vedoucí pozici. I tak vyzkoušel rychlost nového rozměru, když se na asi třiceti kilometrech prokousal z 50. pozice, na kterou spadl, až na výslednou 8. příčku celkového pořadí.

Eda Pinkava

Foto: archiv KŠ, Duratec a autor

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře