Úvod » Zprávy » Bleskovky » Souboj Ameriky s Moravou!
Bleskovky

Souboj Ameriky s Moravou!

Konec února znamenal konec více než tříměsíčního klání 90 kol, která přihlásili do anket Kolo roku a Design roku domácí výrobci a dovozci.

Letošní ročník již nemohl nereagovat na parametr 29″, který je zajímavý funkčně, konstrukčně, marketingově i mediálně, o něco méně zatím v celosvětovém měřítku prodejně. V každém případě přinesl oživení, a to i do naší ankety. Výsledky dvou kategorií „velkých kol” potvrdily mírný náskok, který si nesou značky ze země vzniku „plustřípalcáků”.

Přes 7500 elektronických hlasů stanovilo pořadí i na dalších místech. Tradičně vysoké posty si v minulých letech držely domácí značky – předloni Duratec a vloni 4Ever, který si letos svůj vysoký standard zachoval a v nevyhlášeném souboji o nejvyšší počet prvenství v jednotlivých kategoriích se postavil po bok stejně úspěšnému Specializedu.
Na nejvyšších místech se kromě moravského 4Everu objevily pouze značky z kolébky MTB, moravská orlice tak více než zdatně sekundovala svému příbuznému ze Severní Ameriky – orlu bělohlavému.
Jak rozhodli nikoliv akademici, ale vaše hlasy, zjistíte na oficiálních stránkách ankety.

(ls)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře