Úvod » Zprávy » Bleskovky » Vuelta – podzimní královna už natřásá sukně
Bleskovky

Vuelta – podzimní královna už natřásá sukně

Tak už pomalu blednou vzpomínky na Velkou Dámu a přichází další velký svátek silniční cyklistiky – španělská Vuelta. Jak bude letošní 56. ročník vypadat? Po loňském úspěchu s výběrem trasy byla ta letošní opět vybrána v podobném duchu a to především s ohledem na diváckou atraktivitu. Do trasy bylo zapracováno šest horských cílových dojezdů, ale také 96 km časovek a rovněž osmnáctikilometrová horská časovka.

Dojezdy do cílů v horách budou začínat od páté etapy, která skončí dojezdem v Lagos de Covadonga, následovat bude osmá etapa s cílem v Alto de la Demanda. Následující etapy v Pyrenejích lze označit skutečně za horské a hned po nich následuje horská časovka. Tam lze předpokládat, že se „oddělí zrno od plev“ a vykrystalizuje skupina závodníků aspirujících na vítězství.
Závodníky čeká také 96 km většinou rovinatých časovek. Těmi jsou první etapa v Salamance (18 km), sedmá v Torrelavega (43 km) a poslední etapa v ulicích Madridu (38 km).
I Česká Republika bude mít na Vueltě svá želízka v ohni a budou jimi Tomáš Konečný (Domo-Farm Frites) a Pavel Padrnos (Saeco).

VUELTA v číslech:
Datum konání 8. – 30. září 2001
Start: Salamanca
Cíl: Madrid.
Počet etap: 21, 9 rovinatých, 8 horských (šest horských dojezdů: Lagos, La Demanda, La Molina, Pal, Arcalís, Aitana a Abantos) a 4 časovky.
Délka: 2.986 km

Počet mů 20 s 9 závodníky

Přesuny: Cca 650 km. Dva dlouhé: Zaragoza-Sabadell (300 km) a Vinaroz-Valencia (160 km).

Ceny: Téměř 125 milionů peset (USD 650.000). 25 milionů peset pro celkového vítěze (USD 130.000).

Nejvyšší místo: Alto de Envalira (Andorra) v 11. etapě – 2.410 m.n.m.

Etapy:

Etapa/Datum/Start-Cíl/délka v km

1: 8. září – Salamanca-Salamanca (časovka) 15 km

2: 9 – Salamanca-Valladolid 140

3: 10 – Valladolid-León 160

4: 11 – León-Gijón 160

5: 12 – Gijón-Lagos Covadonga 133

6: 13 – Cangas de Onís-Torrelavega 178

7: 14 – Torrelavega-Torrelavega (časovka) 43

8: 15 – Reinosa-Alto de la Demanda 197

9: 16 – Logrońo-Zaragoza 175

Volný den a přesun: 17

10: 18 – Sabadell-La Molina 168

11: 19 – Alp-Andorra/Pal 154

12: 20 – Andorra-Andorra/Arcalís 18

13: 21 – Andorra-Port Aventura (Tarragona) 202

14: 22 – Tarragona-Vinaroz 162

15: 23 – Valencia-Aitana 211

Volný den: 24

16: 25 – Alcoy-Murcia 170

17: 26 – Murcia-Albacete 172

18: 27 – Albacete-Cuenca 155

19: 28 – Cuenca-Guadalajara 162

20: 29 – Guadalajara-Alto de Abantos 170

21: 30 – Madrid-Madrid (časovka) 38

TEAMS

U.S. Postal
Roberto Heras Hernandez (Spa), José L.Rubiera Vigil (Spa), Antonio Cruz (Usa), Julian Dean (NZl), Benoit Joachim (Lux), Levy Leipheimer (Usa), William Chann McRae (Usa), Victor H.Peńa Grisales (Col), Matthew White (Aus)
Alessio
Ivan Gotti (Ita), Stefano Casagranda (Ita), Davide Casarotto (Ita), Martin Hvastija (Slo), Endrio Leoni (Ita), Franco Pellizotti (Ita), Aleksandr Sheffr (Kaz), Alberto Vinale (Ita), Mauro Zanetti (Ita)
Ibanesto.com
Unai Osa Eizaguirre (Spa), José L. Arrieta Lujambio (Spa), Dariusz Baranowski (Pol), Santiago Blanco Gil (Spa), Juan C. Dominguez (Spa), José V.García Acosta (Spa), José M.Jimenez Sastre (Spa), Aitor Osa Eizaguirre (Spa) Javier Pascual Rodriguez (Spa)
Team Coast
Fernando Escartín Coti (Spa), Alex Zülle (Swi), Niki Aebersold (Swi), Bekim Christensen (Den), Aitor Garmendia Arbilla (Spa), Mario Gianetti (Swi), Frank Hoj (Den), Rolf Huser (Swi), Raphael Schweda (Ger)
Cofidis
David Millar (GBr), Daniel Atienza Urendez (Spa), Ińigo Cuesta Lopez (Spa), Peter Farazijn (Bel), Dmitri Fofonov (Kaz), Massimiliano Lelli (Ita), Jean-Michel Tessier (Fra), Janek Tombak (Est), Guido Trentin (Ita)
Cantina Tollo
Danilo Di Luca (Ita), Roberto Conti (Ita), Massimiliano Gentili (Ita), Massimo Giunti (Ita), Miguel A.Martin Perdiguero (Spa), Kyrylo Pospyeyev (Ukr), Filippo Simeoni (Ita), Andrea Tonti (Ita), Guido Trenti (Usa)
Domo-Farm Frites
Richard Virenque (Fra), Dave Bruylandts (Bel), Wilfried Cretskens (Bel), Leif Hoste (Bel), Steven Kleynen (Bel), Tomáš Konečný (Cze), Glenn Magnusson (Swe), Robbie McEwen (Aus), Koos Moerenhout (Ned)
Euskaltel/Euskadi
David Etxebarria Alkorta (Spa), Bingen Fernandez Bustinza (Spa), Igor Flores Galarza (Spa), Gorka Gerrikagoitia Arrien (Spa), Roberto Laiseka Jaio (Spa), Alberto Lopez de Munain (Spa), José A.Martinez Trinidad (Spa), Iban Mayo Diez (Spa), Haimar Zubeldia Aguirre (Spa)
Festina
Ángel Casero Moreno (Spa), Félix García Casas (Spa), Jaime J.Hernandez Bertran (Spa), Michael Klinger (Swi), Luis Pérez Rodriguez (Spa), David Plaza Romero (Spa), José L. Rebollo Aguado (Spa), Sven Teutenberg (Ger) Juan C.Vicario Barbera (Spa)
Jazztel-Costa de Almeria
Eleuterio Anguita Hinojosa (Spa), Gonzalo Bayarri Esteve (Spa), Pedro Díaz Lobato (Spa), Carlos R. Golbano Garcia (Spa), Juan C.Guillamon Ruiz (Spa), Aitor Kintana Zarate (Spa), José A.Pecharroman Fabian (Spa), Serguei Smetanine (Rus), Carlos Torrent Tarres (Spa)
Kelma Costa Blanca
Oscar Sevilla Ribera (Spa), Santiago Botero Echeverry (Col), Francisco Cabello Luque (Spa), Felix R.Cardenas Ravalo (Col), José J. Gómez Gozalo (Spa), José E.Gutiérrez Cataluna (Spa), Antonio Tauler Llul (Spa), Ángel Vicioso Arcos (Spa), José A.Vidal Martinez (Spa)
Lampre
Gilberto Simoni (Ita), Sergio Barbero (Ita), Simone Bertoletti (Ita), Oscar Camenzind (Swi), Massimo Codol (Ita), Juan MŞ Garate Cepa (Spa), Robert Hunter (Rsa), Luciano Pagliarini (Bra), Mariano Piccoli (Ita)
Mapei-Quick Step
Oscar Freire Gomez (Spa), Elio Aggiano (Ita), Manuel Beltrán Martinez (Spa), David Cańada Gracia (Spa), Dario David Cioni (Ita), Pedro Horrillo Munoz (Spa), Paolo Lanfranchi (Ita), Andrea Noé (Ita), Luca Paolini (Ita)
Mercatone Uno
Marco Pantani (Ita), Michael Andersson (Swe), Igor Astarloa Askasibar (Spa), Ermanno Brignoli (Ita), Daniel Clavero Sébastien (Spa), Fabiano Fontanelli (Ita), Oscar Mason (Ita), Gianpaolo Mondini (Ita), Cristian Moreni (Ita)
Milaneza-MSS
Melchoir Mauri Prat (Spa), Angel Edo Alsina (Spa), Carlos Carneiro (Por), Victoriano Fernandez (Spa), Fabian Jeker (Swi), Rui Lavarinhas (Por), Claus Michael Möller (Den), Joao Silva (Por), Renato Silva (Por)
ONCE-Eroski
Abraham Olano Manzano (Spa), Joseba Beloki Dorronsoro (Spa), Rafael Diaz Justo (Spa), Santos Gonzalez Capilla (Spa), Igor Gonzalez de Galdeano (Spa), Jörg Jaksche (Ger), Carlos Sastre Candil (Spa), Marcos Serrano Rodriguez (Spa), Mikel Zarrabeitia Uranga (Spa)
Panaria-Fiordo
Giuliano Figueras (Ita), Julio Alb. Perez Cuapio (Mex), Enrico Degano (Ita), Vladimir Duma (Ukr), Stefano Guerrini (Ita), Sergiy Matveyev (Ukr), Nathan O’Neill (Aus), Filippo Pefetto (Ita), Yauheni Seniuskin (Blr)
Rabobank
Beat Zberg (Swi), Markus Zberg (Swi), Jan Boven (Ned), Addy Engels (Ned), Karsten Kroon (Ned), Marc Lotz (Ned), Matthé Pronk (Ned), Thorwald Veneberg (Ned), Geert Verheyen (Bel)
Relax-Fuenlabrada
Nacor Burgos Rojo (Spa), Jorge Capitán Peregrina (Spa), David Fernandez Domingo (Spa), Juan A. Flecha Giannoni (Spa), César Garcia Calvo (Spa), Martin Garrido Mayorga (Arg), Oscar Laguna Garcia (Spa), Germán Nieto Fernandez (Spa), Benjamin Noval Gonzalez (Spa)
Saeco
Paolo Savoldelli (Ita), Salvatore Commesso (Ita), Biagio Conte (Ita), Alessio Galletti (Ita), Jörg Ludewig (Ger), Torsten Nitsche (Ger), Pavel Padrnos (Cze), Dario Pieri (Ita), Igor Pugaci (Mda)
Telekom
Erik Zabel (Ger), Rolf Aldag (Ger), Alberto Elli (Ita), Danilo Hondo (Ger), Kai Hundertmark (Ger), Andreas Klier (Ger), Jan Schaffrath (Ger), Stephan Schreck (Ger), Roberto Sgambelluri (Ita)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře