Úvod » Zprávy » Bleskovky » Eurobike 2001 předčil očekávání
Bleskovky

Eurobike 2001 předčil očekávání

Erobike, tradičně největší cyklistickou výstavu v Evropě letos přecházely zvěsti, že hodně utrpí atakem svého největšího konkurenta, kolínské Ifmy. Ta sice získala Shimano, Cannondale, Trek a některé další firmy, avšak na břehu Bodamského jezera díky tomu chyběl snad jen Cannondale. Eurobike byl opět největším svátkem cyklistického byznysu a první veřejnou prezentací novinek příštího roku na starém kontinentě.

Stručně řečeno, vše je nové, hezké, barevnější, složitější, ale skutečný technický či designový převrat se nekoná. Žádné desetikolečko, levonohá vidlice nebo řazení v jediné rukojeti… Typický je mizející rozdíl mezi vzhledem kola levného a kola drahého, ubylo bombastických prezenatcí kotoučových brzd, ostatně jsou již na kolech všech značek a na řadě jejich modelů naprosto běžně. Odpružené systémy se podobají u stále více značek, originalita nemívá šanci na komerční úspěch a i na výstavě se krčí stranou nebo venku, na volném prostranstvá. Mezi doplňky je někdy překvapivě zřetelná snaha o levnější výrobu a sstává se i u renomovaných značek, že taška, přilba, tretry … vypadají jako z vietnamského trhu. Na druhou stranu se například mezi hadráři nenajde žádný „hadrník“, vše má styl, kvalitu a moderní barvy. Více ve Velu 10/01 a obrazově tady v některé z příštích zpráv.
Zde pouze náhodný (skutečně) výběr z rozsáhlé databáze – řez bezdušovkou, detail jednoho z nekonečné řady překrásných rámů, nové náboje Ritchey WCS a trotéž od Ambrosia. Bohatější fotogalerie se připravuje.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře