Úvod » Zprávy » Bleskovky » Paralympici v přípravě na MS
Bleskovky

Paralympici v přípravě na MS

Před vrcholem sezóny se nacházejí naši přední hendikepovaní cyklisté ve zcela rozdílných pozicích. Zatímco Jirka Ježek piluje formu, Michala Starka čeká dlouhý neplánovaný odpočinek.

Jiří Ježek má za sebou v letošním roce už dva splněné cíle, kdy v březnu dosáhl v Itálii titulu Mistra světa na dráze a v červenci v posledním závodě v Kanadě rozhodl o svém celkovém vítězství v letošním seriálu Světového poháru v silniční cyklistice. Druhý zářijový víkend ho tedy čeká třetí vrchol sezóny, silniční MS v Dánsku.
„Po pravdě z MS v Dánsku moc nadšený nejsem. Tamní tratě mi moc nevyhovují. Časovka i silniční závod se jede na rovině a to mi moc šancí nedává. Rozhodně to však nehodlám vzdávat předem. V posledním období jsem hodně trénoval, hodně závodil se “zdravými“, a tak doufám, že se to někde projeví. I kdyby to nestačilo na vítězství , zadarmo to soupeři nedostanou!” říká rezolutně Jirka a dodává:
„Každý takový velký závod je také obrovskou zkušeností. I proto má pro mě start v Dánsku přece jenom smysl. Skladba speciálních tréninků, přípravných závodů a nezbytné regenerace je vždycky poučením pro další starty. Já si tak letos mohu vyzkoušet postupy, které bych chtěl aplikovat příští rok před Hrami v Londýně.“

V souvislosti s tím ještě jedna, i když ne zrovna pozitivní zpráva. V pátek 26. 8. byl na tréninku sražen nepozorným řidičem další z našich handicapovaných cyklistů, Michal Stark. Ten tak bohužel vzhledem ke zlomenině lopatky a žeber z možnosti boje o medailové posty na MS vypadl.
(tz)
Foto: Jan Brychta 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře