Rocky Mountain Bike Marathon v Riva del Garda odstartoval evropskou sérii maratonů

5.5.2011
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2011-05-04T15:20:55 --> <p>V sobotu 30. dubna odstartoval v městečku Riva del Garda ležícím na břehu jezera Lago di Garda tradiční maraton horských kol Rocky Mountain Bike Marathon powered by Vaude. Závod byl součástí série Syncros MarathonMan Europe a jezdci měli možnost vybrat si jednu ze čtyř tratí v délkách od 27 po 105 km. Zajímavé je, že délku trati si každý z 2200 účastníků volil přímo během závodu dle stavu svých sil.</p>

Královskou trať nazvanou Ronda Extrema vyhrál v čase 4:11:37,7 hod již podruhé Švýcar Urs Huber následovaný světovým šampiónem v maratonu Albanem Lakatou, který na něj ztratil dvě a půl minuty. Tuto dvojici na podiu doplnil Markus Kaufman, jemuž stříbro uniklo o pouhých 17 vteřin. Mezi ženami měla nejvíce sil Pia Sundstendová v čase 5:03:33,1 hod, druhá byla Angličanka Sally Bighamová (5:07:23,0) a třetí Němka Elizabeth Brandauová (5:24:28).
Maraton nebyl jen součástí zmíněné série, ale rovněž i třídenního cyklistického festivalu. V jeho rámci proběhla výstava více než 130 firem a rovněž i několik exhibicí a menších závodů pro děti a pro bikery vyznávající sjezdové a „free” disciplíny. Zajímavostí je, že soutěž v dirt jumpu King of the Dirt vyhrál Čech Jakub Zejda.