Úvod » Zprávy » Bleskovky » Tlumič jak švýcarské hodinky
Bleskovky

Tlumič jak švýcarské hodinky

Známý producent nábojů a výpletů, švýcarská firma DT, se nově pouští i do výroby zadních tlumičů pro celoodpružená kola. Nebyla by to ani švýcarská firma, aby do výroby nešla s perfektním výrobkem. Nový tlumič s označením SSD210 založený na principu vzduch/olej bude vážit 209g včetně ložisek na úchytech do rámu. Zdvih tohoto tlumiče je 37,5mm a délka (měřeno k úchytům) je 165mm. Existuje i uzamykatelná verze, která váží 218g a bude existovat v délce 190mm se zdvihem 50mm. Je tedy více než pravděpodobné, že by to měla být lahůdka pro honiče gramů.

Celý projekt byl prý podle zdrojů blízkých vedení zahájen tím, že před pár lety ředitel mezinárodního obchodu DT Daniel Berger zničil několik tlumičů jiných výrobců a za šest měsíců byl již tlumič SSD ve vývoji. Kdo ví, ale jak se říká, „není šprochu …“.
Nejen tlumič je novinka pocházející od DT. Nové jsou i paprsky v řadě Super Comp a náboj FR. Nové paprsky Super Comp mají průměr 2.0/1.7/1.8mm, čímž opět snižují hmotnost paprsků při současném potlačení negativních vlastností ztenčovaných paprsků pomocí zesílení na koncích. Paprsky Super Comp jsou podle DT určeny pro kola s kotoučovými brzdami, pro downhill a turistiku (zajímavé spojení kategorií).
Nový náboj FR je upravenou verzí náboje řady 240 a je pro možnost použití na horských kolech posílen na unašeči kazety a koncích osy, které jsou nyní z oceli.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře