Úvod » Zprávy » Bleskovky » Čtvrtá etapa
Bleskovky

Čtvrtá etapa

Nejdelší etapu bikového klání na španělském poloostrově provázel silný vítr. To nejvíce nahrálo do karet české dvojici Boudný/Hynek z týmu České spořitelny, kteří se druhým místem v etapě posunuli na první místo celkové klasifikace. K tomu jim ale kromě výkonu v závodě dopomohla i diskvalifikace doposud první dvojice z týmu Orbea, která byla iniciována technickou Jury. Připomeňme, že kromě nich ze závodu o etapu dříve odstoupila po zdravotních komplikacích i dvojice Meridy Hermida/Näff. Z třetího místa se dnes radovali také češi, a to Horák s Vokrouhlíkem. A jak vypadala etapa z Martinova pohledu? Posuďte sami.

Dnešek byl ve znamení nekonečných přesunů, proto vstáváme již v 5:30 h, proti tomu je kolbenka hadr. Snídaně 5:45 hod, pak naložit tašky a v 7:00 h odjezd z hotelu. Přesun na start do nějakého města, kde byly snad dva stupně pod nulou, trval celou hodinu.
Po slavnostním odstartování na 115 km dlouhou etapu nejprve projíždíme město křížem krážem a poté ještě osm kilometrů za autem, pak ostrý start, kopec, na jehož vrcholu je jen šest dvojic. Pak se mrskáme 60 km proti větru po asfaltovým chodníku… spousta týpků nechce střídat, a ti, co chtěj, to zas neuměj poskládat na Terezín. Takže pochod. Před cílem zase kopec a pak singl. Hned na jeho úpatí zůstáváme jen ve třech dvojicích a já jsem opět nejslabší. Už jsem si zvykl. V každý skupině jsem vrátnej. Na kopec se dožmouláme na třetí pozici a do cíle taky. Kluci ze Sparkasse, Boudný a Hynek, dorazili před námi, ale celkově jsou první, to je slušný. Na start totiž nedorazila dvojice z Orbey. Z cíle nás odvezli na hotel v centru Joanu a teď nás čeká klasický odpoledne. Zdravíme do Čech.
Martin Horák

 

třetí část reportáže najdete zde

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře