Úvod » Zprávy » Bleskovky » Čemba startuje nově a lépe
Bleskovky

Čemba startuje nově a lépe

Čemba má od neděle 16.1. 2010 nového předsedu a nový výkonný výbor, zánik mountainbikové asociace se nekoná. Lidé kolem iniciativy Zachraňme Čembu svolali s mandátem více než jedné třetiny členů mimořádnou členskou schůzi České mountainbikové asociace, na níž byl zvolen Václav Volráb jako její nový předseda nový čtyřčlenný výkonný výbor.

 

Průběh schůze byl velmi poklidný a pohodový a nové vedení bylo jednoznačně zvoleno z osmičky představených kandidátů, mezi nimž nebyla žádná z kontroverzních osob minulosti jak ze strany bývalého vedení asociace, tak ze strany jejích kritiků. Schůzi byla přítomna najatá notářka, která její správný průběh osvědčila a přítomna byla také trojice právníků.

Zvolené vedení má nejvyšší možný kredit a Čembě se tak blýská ne lepší časy. Ihned po založení nového bankovního účtu bude zahájen nábor nových členů a obnovování členství členů stávajících. Hlavním úkolem příštích dnů je obnovení formálního fungování asociace a překlenutí problémů, které minulé vedení způsobilo. Václav Volráb, který stojí za úspěšnou iniciativou Kola Na Křivo uvedl, že jeho prioritou je smírčí jednání s Tomášem Kvasničkou a nevyvolávání žádných střetů. Na uzavření účetnictví za rok 2010 se bude čekat ještě několik měsíců a provede jej, jak deklaroval revizor Tomáš Miffek, který byl potvrzen ve své funkci i nadále, partner asociace KPMG.

Dále je třeba opět zprovoznit fungování www.cemba.cz a zpravomocnění jejího používání novým vedením, získat zpět majetek asociace, zjistit rozsah závazků a začít pracovat na nápravě pošramoceného renomé bikerské asociace. Advokát Zdeněk Tomica, člen nového výkonného výboru, odhaduje následující právní kroky minimálně v trvání dvou let.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře