Úvod » Zprávy » Bleskovky » Král Šumavy bude plnoletý
Bleskovky

Král Šumavy bude plnoletý

Tento víkend, konkrétně sobotu 28.7., se uskuteční sedmnáctý ročník známého závodu na silničních kolech. Se započtením nultého zkušebního ročníku cyklomaraton Author Král Šumavy prakticky dosáhl plnoletosti.

Zkušený tým pořadatelů v čele s Františkem Šraitem připravuje pro letošní rok opět čtyři léty prověřené trasy. Pro nejstatečnější účastníky se nabízí maratonská trať 250 km. Dále si každý může zvolit ještě ze dvou kratších tras – dvoustovky a stopadesátky. Pro doplnění je otevřena trasa „jen” stokilometrová, zde ale mohou startovat pouze ženy bez rozdílu věku a muži ve věku nad 55 let.
Start je naplánován na náměstí Míru v Klatovech. V 7.15 hodin odstartují trasy 250 a 200 km, úderem desáté pak do závodu nastoupí také účastníci stovky a stopadesátky.
Cíl závodu je každoročně u klatovského zimního stadionu, první závodníky očekáváme okolo poledne. V průběhu celého dne sem pak dojede více než 1100 dosud přihlášených závodníků
Vyhlášení výsledků bude připraveno od 20 hodin v KD Družba Klatovy. Večer bude zakončen zábavou s kapelou Ukradený Vjecy.
Pokud ještě někdo potřebuje navnadit k účasti na jedné z nejvýznamnějších cyklo akcí v republice, ať shlédne odkaz na www.authorkralsumavy.cz. Zde jsou k dispozici všechny potřebné údaje k přihlášení, ale také informace pro diváky, časový harmonogram, mapy tras apod. Osobně se každý může přihlásit v pátek od 14 do 22 hodin v budově ZŠ Klatovy v Tolstého ulici

DOPRAVA
Upozornění a prosba pro všechny řidiče. Zejména v okolí Klatov dbejte zvýšené opatrnosti. 27. a 28. srpna probíhá v Klatovech a na Šumavě cyklistický závod Author Král Šumavy. Na tisíc cyklistů můžete potkat na místních komunikacích, dbejte zvýšené opatrnosti!
(tz)
foto: www.racergallery.com

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře