Úvod » Zprávy » Bleskovky » Cyklo Le Mans 24 hodin aneb na kole bez řevu motorů
Bleskovky

Cyklo Le Mans 24 hodin aneb na kole bez řevu motorů

Nejstarší středoevropská silniční týmová čtyřiadvacítka, jak je závod Cyklo Le Mans 24 hodin honosně nazýván, letos oslaví plnoletost. Připočteme-li k tomu rozšíření o novou kategorii jednotlivců a přidáme-li i elektronickou časomíru, určitě se mají závodníci na co těšit.

Léty prověřený třináctikilometrový okruh se táhne mezi obcemi Šaratice, Milešovice a Otnice mírně zvlněnou krajinou s převýšením 75 metrů. Dostatečně dimenzované zázemí a možnost kempování přímo vedle trati v prostoru startu a cíle přidává závodu na atraktivitě. Zejména noční atmosféra s povzbuzováním patří mezi nezapomenutelné zážitky. Podle předběžných přihlášek to letos opět vypadá na mezinárodní účast česko-slovensko-maďarskou. Mezi letošní lákadla můžeme zařadit účast české ultramaratonkyně Hanky Ebertové. Účastnice amerického RAAM a slovinského RAS tak přijede okusit i českou vytrvalostní legendu mezi závody. Tentokrát však bude startovat v týmové kategorii.

Rekord závodu v kategorii týmů známe. Tým Severní vítr dokázal ujet 833,38 kilometrů za 24 hodin. Kdo však bude prvním z jednotlivců a jak vysoko nasadí laťku, na to si musíme počkat do poloviny září. Pro ty ze vzdálenějších míst nebo ty, kteří chtějí ještě doladit formu a odzkoušet okruh, je umožněn příjezd už v pátek 10. 9. od 17 hodin. Je taktéž možno provést registraci a v pohodě si užít večer před tím, než to vypukne. V sobotu 11. září 2010 v 11:00 hod vše začne naostro klasickým „lemanským” způsobem.

Veškeré info můžete najít na www.volny.cz/lemans.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře