Volvo Auto Hase MTB tým posílen o excelentní lyžaře

27.4.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-04-26T20:50:22 --> <p>Lukáš Bauer vyměnil dres i kolo a stal se největší mediální posilou týmu Volvo Auto Hase. Chtělo by se říci, že vyměnil Authora za Prodoli, ale je to spíš tak, že vyměnil Authora za Volvo. Spolu s ním se stal členem této formace také Martin Jakš. Oba kolo používají k letní přípravě a s týmem jsou domluveni, že odjedou sedm vybraných závodů. Do týmu přišel také Jan Hruška, který se tak potkává s Jiřím Ženíškem v jednom týmu po dlouhých deseti letech profesionálního angažmá ve Španělsku a následně pomalého přestupu na horská kola. U Žendy startoval k hvězdnému zahraničnímu angažmá a u Žendy nejspíš svou kariéru zakončí. Jeho úkolem by mělo být naučit pravověrné bikery jezdit na kole, řečeno s mírnou nadsázkou, a oni si již společně strávené soustředění mimořádně pochvalovali. Plány Hruška nemá velké, vlastně sám poznamenává, že pořád s kariérou končí, jen se stále shodou náhod osouvá rok po roce k dalším a dalším smlouvám a k dalším závodům. Od bývalého držitele růžového dresu lídra Giro d´Italia (jediného v historii české a československé cylůistiky) asi nelze chtít víc, navíc i s tímto přístupem loni vyhrál většinu závodů v nichž nastoupil na start.</p>

Trochu ve stínu těchto mediálních tváří zůstává skutečná hvězda horské cyklistiky Ondřej Fojtík, vítěz Crocodile Trophy, který si při Trans Brdy vedl z týmu nejlépe. Dále tým tvoří mladíci Šustek, Kníže a mladší z bratrů Fojtíků. Tým má široké podhoubí mezi amatéry a cíle nemá posazeny výš, než v závodech hobby marathonů Kolo pro život.

Po slavnosntí tiskovce přišel hned křest ohněm, manažer týmu Jiří ženíšek viděl první letošní start svých svěřenců následovně: „Oba naši, Hruška a Fojtík, skvěle sekundovali již dobře letos rozjetým soupeřům. Jejich handicap byl především citelný ve sjezdových pasážích a to soupeři brzo vycítili a naše pěkně potrápili. V závěru se skutečně povedlo odpoutat Boudnému a Vokrouhlíkovi a takto projeli v čase 1:58:13 cílovou páskou. Se ztrátou 58 sekund bronz pro Volvo Auto Hase vybojoval Ondřej Fojtík a sekundu za ním jako čtvrtý byl na metě Jan Hruška. Ostatní z naší elity se snažili, ale cestu ji zkomplikovaly defekty. 10. Šustek se na něj nemohl vymlouvat, ale chybné nasměrování na trati ho stálo 2 minuty a David Kníže se s defektem zadního kola musel spokojit s 19. příčkou a Jan Fojtík s dvěma defekty dojel v tréninkovém tempu 45. Úvod je za námi a s výkonem našich na Trans Brdy jsem naprosto spokojen.“