Úvod » Zprávy » Bleskovky » Letošní Bike Adventure se vrací ke kořenům
Bleskovky

Letošní Bike Adventure se vrací ke kořenům

Specifický orientační závod horských kol Bike Adventure má pro účastníky letos přichystáno několik velmi peprných lahůdek. Nejen, že slaví své desáté výročí, ale především se podařilo zajistit zcela mimořádnou lokalitu – po desetiletí uzavřený vojenský prostor Brdy. Zajímavé je také dějiště startu a cíle, jímž je buddhistické centrum a jako vrchol oslav kulatin je připravena kategorie, která tento typ závodu vrací ke kořenům a hluboko do nitra přírody – BA Challenge, jejíž účastníci budou nocovat na divoko v přírodě a vše potřebné, včetně stanu si musí vézt s sebou. Letošní Merida Bike Adventure se jede 24.-25. července, limit přihlášených byl pro letošek zvednut o 200 účastníků (pro BA Challenge), přesto – po startovních číslech se vždy jen zapráší, proto sledujte www.bike-adventure.cz.

 

Ředitel závodu Kamil Arnošt píše: “Co nového tedy připravujeme pro BA10? Exkluzivní lokalitu: podařilo se vyjednat téměř nemožné – přesvědčit armádu o udělení výjimky, takže většina tras závodu povede územím vojenského újezdu Brdy (Jince), které je veřejnosti jinak nepřístupné a kde objevíte krásná místa a užijete si bikování v dosud nepoznaném terénu (doufejme tedy, že se do prázdnin nezmění situace na min. obrany:-). Celý tento obrovský lesní komplex tak bude během BA10 jen pro nás.

Originální centrum: neméně zajímavé bude centrum BA10; v blízkosti vojenského prostoru jsme objevili místo s opravdu originální atmosférou – buddhistické Centrum pro meditaci v ústraní u Těnovické skály, s krásnými výhledy po okolí i potřebným zázemím.

V rámci jubilejního 10. ročníku jsme se rozhodli zařadit do programu BA i nový vložený závod BA Challenge, inspirovaný prvními myšlenkami na pořádání BA z konce 90. let a podobným závodem organizovaným tehdy v Anglii. BA Challenge je určen těm nejnáročnějším příznivcům BA – závodníci se nebudou po první etapě vracet zpět do centrálního kempu, ale budou nocovat v určeném místě někde na trase závodu, ve stanu, který si společně s dalším povinným vybavením povezou s sebou. Spolehnout se tak budou moci jen sami na sebe, odměnou jim ale bude o to silnější a romantičtější zážitek. Patronát nad tímto vloženým závodem převzal nový partner BA – Loap.

Malá oslava 10. narozenin: během sobotního večera bychom chtěli udělat malou retrospektivu celou desetiletou historií BA a také symbolicky ocenit všechny závodníky, kteří od roku 2001 ani jednou nechyběli. Ano, i tak věrné příznivce v řadách účastníků BA máme :-)”

(mr)

Foto: Miroslv Rygl, archiv BA

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře